tychy.info - świeże spojrzenie na miasto tychy.info

Świeże spojrzenie na miasto

Najpopularniejsze

  • 31 stycznia 2017
  • 2 lutego 2017

Gemini Park Tychy - pierwszy w Polsce z technologią omnichannel

Millenialsi to generacja będąca non stop online, w której życiu znaczącą rolę odgrywają smartfon czy media społecznościowe. Lubią „sprytnie” kupować - porównują ceny w sklepach internetowych, czytają na forach opinie o produktach, ale na ich zakup często decydują się dopiero po dokładnym obejrzeniu w salonie stacjonarnym. Jak centra handlowe reagują na zachowania zakupowe Millenialsów? - stosują strategię omnichannel, dzięki której integrują różne kanały dotarcia do klientów. Jednym z pierwszych obiektów w Polsce, zaprojektowanych z myślą o zastosowaniu technologii omnichannel, będzie centrum handlowe Gemini Park w Tychach.

Wizualizacje Gemini Park Tychy · fot.


Pokolenie Y, zwane Millenialsami, to osoby urodzone w latach 1980-2000. Wychowani w dobie nowych technologii, przyzwyczajeni do komputerów, smartfonów i stałego dostępu do Internetu, nie potrafią bez nich funkcjonować. Według raportu Bain&Comapny i Payback, dziennie spędzają co najmniej 2 godziny w Internecie, a aż 80% tzw. igreków sypia ze swoim smartfonem.

W centrach handlowych uprawiają smart shopping w różnych formach - albo odwiedzają galerie z wcześniej sprecyzowanym planem zakupowym albo zmieniają się w łowców okazji, na których skutecznie działają promocje, przez co zdarza im się kupować spontanicznie, pod wpływem impulsu. Często, zanim nabędą produkt w galerii handlowej, wyszukują o nim informacje w Internecie. W salonach stacjonarnych oczekują nie tylko wysokiej jakości obsługi, ale też integracji kanałów on- i offline. Podczas zakupów cenią sobie wygodę. Wymagają szybkiej reakcji na swoje potrzeby i spersonalizowanej oferty.

Wizualizacje Gemini Park Tychy · fot.


Aż 66 proc. Millenialsów deklaruje, że podczas wizyt w galeriach chciałoby otrzymywać informacje o ofercie handlowej poprzez aplikację mobilną. Dla centrów handlowych stanowią wyzwanie, któremu te są w stanie sprostać dzięki zastosowaniu strategii omnichannel.

- Znaczną część klientów galerii handlowych stanowią przywiązani do nowych technologii Millenialsi. To pokolenie, u którego proces zakupowy przebiega w kanale on- i offline, które ma tendencje do łączenia różnych metod dokonywania zakupów. Z tej przyczyny przestrzeń nowoczesnych galerii handlowych musi być zaaranżowana tak, żeby integrować te kanały, aby móc zaoferować “igrekom” pozytywne doświadczenia zakupowe - komentuje Tatiana Spencer, partner Aspenn, niezależnej firmy doradczej, świadczącej profesjonalne usługi na rynku nieruchomości komercyjnych.

Wizualizacje Gemini Park Tychy · fot.


Omnichannel to strategia działania jednocześnie w wielu, zintegrowanych ze sobą kanałach sprzedażowych, tj. sklep internetowy, aplikacja mobilna, salon stacjonarny. Pozwala na dostosowanie oferty handlowej do potrzeb konkretnego konsumenta oraz umożliwia mu dokonanie zakupu w wygodny sposób. Dzięki jej rozwiązaniom klient po wejściu do sklepu stacjonarnego, na ekranie swojego smartfona może np. zobaczyć przygotowaną specjalnie dla niego, adekwatną do wieku, płci i preferencji, ofertę marki. Może skorzystać z wirtualnej przymierzalni lub otrzymać informacje na temat oglądanej na manekinie stylizacji i lokalizacji prezentowanych ubrań na sklepowych półkach. Dzięki integracji kanałów on- i oflline klient odbierze w sklepach stacjonarnych produkty nabyte przez Internet. Zrobi zakupy online na terenie centrum handlowego, a następnie odbierze je w sklepie stacjonarnym.

Jednym z pierwszych obiektów w Polsce, zaprojektowanych z myślą o zastosowaniu technologii omnichannel, będzie centrum handlowe Gemini Park w Tychach. To najnowszy projekt krakowskiego dewelopera Gemini Holding, który, śledząc rynkowe trendy, dostrzegł zachodzące zmiany w modelu sprzedaży. Współpracując z architektami i biurem projektowym firma uzgodniła, w których obszarach należy wdrożyć sprzedaż wielokanałową. Gemini Park Tychy ma zostać otwarte jesienią 2017 roku.

Wizualizacje Gemini Park Tychy · fot.


- Omnichannel stanie się standardem, do którego będą musiały zostać dostosowane centra handlowe - inaczej przestaną być konkurencyjne na rynku. Dla najemców kluczowa jest maksymalizacja sprzedaży i stosowanie nowych kanałów marketingowo-handlowych w dotarciu z ofertą do klienta, a m.in. temu sprzyja omnichannel. Niezwykle istotne jest użycie nowych technologii, które regularnie wykorzystują młodsze pokolenia konsumentów. Pracując nad koncepcją naszego najnowszego obiektu w Tychach, centrum handlowego Gemini Park, wzięliśmy pod uwagę najnowsze trendy w sprzedaży. Obiekt będzie nowoczesny i funkcjonalny, umożliwi stosowanie strategii wielokanałowej - mówi Anna Malcharek, Dyrektor Zarządzający Gemini Holding.

Wykorzystanie strategii omnichannelowej jest odpowiedzią na oczekiwania Millenialsów, którzy poczują się docenieni, otrzymując spersonalizowaną ofertę oraz możliwość kupowania w komfortowy sposób, z wykorzystaniem smartfonów. Galerie handlowe będą miały realną szansę na zwiększenie poziomu odwiedzalności, a najemcy na zyskanie klientów, których zadowolenie przerodzi się w lojalność.

BM / tychy.info

REKLAMA

Komentarze