tychy.info - świeże spojrzenie na miasto tychy.info

Świeże spojrzenie na miasto

Najpopularniejsze

  • 27 stycznia 2018
  • 30 stycznia 2018

Z Tychów na lotnisko do Pyrzowic za 14 złotych? Już wkrótce!

Jeszcze przed wakacjami mają pojawić się zupełnie nowe połączenia autobusowe z lotniskiem w Pyrzowicach. To pomysł zarządu Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Jedna z linii będzie obsługiwać pasażerów z Tychów.

autobus, mzk, pkm, katowice pyrzowice
Z Tychów do Pyrzowic za 14 złotych? Już wkrótce! · fot.


Od nowego roku w ramach uczestnictwa w GZM doczekaliśmy się wspólnej komunikacji, co wiąże się z ustanowieniem jednolitego systemu opłat za przejazdu. Od 1 stycznia wszyscy pasażerowie trzech głównych przewoźników w miastach należących do metropolii kupują bilety w jednej taryfie, a dzieci do 16. roku życia zostały zwolnione z opłat. Za jakiś czas do wspólnej metropolitalnej komunikacji ma wejść również kolej. Już w ubiegłym roku pojawił się kolejny pomysł.

Zgodnie z zapowiedziami władz GZM kwestią podstawową dla systemu Transportu Metropolitalnego jest uruchomienie połączeń autobusowych z głównych miast metropolii prowadzących do lotniska Pyrzowice. Nowe linie mają - zgodnie z zapewnieniem przedstawicieli Związku - powstać jeszcze w tym roku. Terminem wprowadzenia bezpośredniej komunikacji ze śląskim portem lotniczym jest okres przedwakacyjny, ze względu na największy ruch pasażerski.

Jak wynika z zapewnień członków GZM przystankami początkowymi nowych linii autobusowych mają być Gliwice oraz Tychy, a następnie autobusy mają zabrać pasażerów z Katowic i Sosnowca, po czym dotrzeć do Pyrzowic. Podróż z naszego miasta na lotnisko ma zająć około godzinę (i tak też zostanie rozplanowany rozkład jazdy), a połączenie z Katowic połowę tego czasu. Zgodnie z planem, cena biletu dla linii lotniskowej ma wynosić 14 złotych (tyle samo, co obecnie bilet dobowy). Oznacza to dodatkową korzyść - pasażerowie, którzy kupią bilet „lotniskowy” będą mieli możliwość korzystać z komunikacji miejskiej we wszystkich miastach Metropolii przez pełne 24 godziny bez przymusu ponownego zakupu biletu.

joa / tychy.info

REKLAMA

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.