tychy.info - świeże spojrzenie na miasto tychy.info

Świeże spojrzenie na miasto

Najpopularniejsze

  • 21 lutego 2018
  • 25 lutego 2018

Tychy z nowym boiskiem do futbolu amerykańskiego

Miasto postanowiło zainwestować w kolejny obiekt służący rozwojowi coraz bardziej popularnej w naszym kraju dyscypliny. Na osiedlu Z powstanie boisko do futbolu amerykańskiego.

Inwestycja powstanie pomiędzy ul. Beskidzką a Parafią św. Maksymiliana Kolbe na osiedlu Zuzanna. Modernizacja istniejącego boiska będzie połączona ze stworzeniem infrastruktury technicznej, szatni i zaplecza socjalnego. Miejscy urzędnicy postanowili tym samym poszerzyć ofertę sportową Tychów i stworzyć miejsce do rozwoju futbolu amerykańskiego - dyscypliny, której popularność w naszym kraju stale rośnie.

Będzie to drugi obiekt tego typu w Tychach. Pierwszy, znajdujący się na ul. Andersa stanowi miejsce do treningów i rozgrywania spotkań przez tyską drużynę futbolu amerykańskiego - Tychy Falcons.

Miasto planuje stworzyć boisko do futbolu amerykańskiego o wymiarach pola do gry 109,73 m na 48,77m o nawierzchni z trawy syntetycznej na podbudowie z kruszywa kamiennego. Teren będzie wymagał odpowiedniego wyposażenia, m.in. charakterystycznych bramek do gry, ale także oświetlenia o natężeniu wymaganym dla tego typu rozgrywek (500 lx z możliwością zmniejszenia do 200 lx na masztach). Lampy zostaną ustawione również wzdłuż ciągów komunikacyjnych. Boisko zyska również ogrodzenie zewnętrzne i wewnętrzne wraz z furtkami i bramami technicznymi oraz piłkochwytami.

Dla kibiców zamontowane zostaną trybuny o konstrukcji stalowej (trybuna z miejscami siedzącymi dla minimum 250-300 osób), zawodnicy i sędziowie zyskają zaplecze szatniowo-socjalne z przyłączem wodno-kanalizacyjnym, a także magazyn na sprzęt sportowy. W otoczeniu boiska zmieni się również układ komunikacyjny dla pieszych poprzez połączenie obiektu z drogą publiczną. Pojawią się także obiekty małej architektury m.in. ławki, kosze na śmieci.

Zwycięzca przetargu, zanim podejmie się robót ziemnych, będzie musiał sporządzić projekt budowlano-wykonawczy, a także uzyskać wszelkie decyzje administracyjne niezbędne do zaprojektowania i wykonania inwestycji.

Ostateczny termin składania ofert w konkursie to 1 marca 2018 roku. Po tym czasie miasto wyłoni firmę, która wykona inwestycję. Będzie mieć na to dokładnie 210 dni po podpisaniu umowy z tyskim samorządem.

joa / tychy.info

REKLAMA

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.