tychy.info - świeże spojrzenie na miasto tychy.info

Świeże spojrzenie na miasto

Najpopularniejsze

  • 29 maja 2018
  • 30 maja 2018

[WIDEO] Przechodził przez pasy, auto przejechało mu przed nosem

Do niebezpiecznej sytuacji na drodze doszło końcem kwietnia tego roku. Pieszy znajdujący się na oznakowanym przejściu dla pieszych na ul. Stoczniowców w Tychach rozpoczął przechodzenie przez jezdnię. Prawidłowo jadący pojazd zatrzymał się w celu przepuszczenia go na pasach. Tymczasem na drugim pasie drogi dwujezdniowej przejechał rozpędzony samochód.Najprawdopodobniej zasada ograniczonego zaufania do innych kierujących ocaliła życie pieszego, który zatrzymał się, by rozejrzeć się czy nic nie nadjeżdża. Filmik z nagraniem trafił do policjantów z zespołu ds. wykroczeń tyskiej komendy, którzy ustalili kierującego volkswagenem. Okazało się, że 42-letni kierujący posiada prawo jazdy zaledwie od dwóch miesięcy. Sprawa trafi do sądu, który rozstrzygnie kwestie związane z dokumentem uprawniającym go do dalszej jazdy.

- Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności podczas przechodzenie przez oznakowane przejścia dla pieszych. Pomimo tego, iż pieszy ma pierwszeństwo skutki popełnionego błędu przez kierującego pojazdem mogą być tragiczne. Szczególnie na drogach dwujezdniowych o tym samym kierunku. Kierujący może się zagapić i nie zauważyć, że jeden z pojazdów zatrzymał się i przepuszcza pieszych. Wzorowe zachowanie upewnienia się czy jest bezpiecznie pokazuje pieszy na załączonym filmiku. Małe doświadczenie, zły dzień, zdenerwowanie czy rozkojarzenie kierowcy może spowodować, że popełni wykroczenie i nie zatrzyma się obok pojazdu, który nas przepisowo przepuścił. Jednak skutki niezachowania ostrożności po strony kierowcy i pieszego mogą być tragiczne. Piesi są niechronionymi uczestnikami ruchu drogowego zatem pamiętajmy o stosowaniu zasady ograniczone zachowania na drodze - apelują policjanci.

BM / tychy.info, źródło: KMP Tychy

REKLAMA

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.