tychy.info - świeże spojrzenie na miasto tychy.info

Świeże spojrzenie na miasto

Najpopularniejsze

  • 6 sierpnia 2018
  • 7 sierpnia 2018

Od 7 sierpnia Tychy bez Traficara. Wypożyczalnia zniknie z miasta

Traficar zmienia zasięg swojej strefy na terenie aglomeracji śląskiej. W efekcie tej zmiany od 7 sierpnia strefa obejmie wybrane rejony Katowic, Chorzowa oraz lotnisko w Pyrzowicach. Dzięki optymalizacji granic strefy znacząco zmniejszy się dystans, który należy pokonać by wynająć samochód, co poprawi dostępność, a tym samym komfort korzystania z usługi.

W Tychach można wypożyczać samochody na minuty
fot.


Po czterech miesiącach obecności na Śląsku i w Zagłębiu Traficar weryfikuje strefę. Od 7 sierpnia w ramach usługi pozostają obszary o najwyższym poziomie wynajmów tj. miasto Katowice, Chorzów oraz lotnisko w Pyrzowicach. To oznacza, że w wymienionych miejscach będzie można rozpoczynać i kończyć wynajem. Użytkownicy nadal mają możliwość podróżowania między wszystkimi miastami Śląska i Zagłębia, jednak przy założeniu, że pojazd zostanie zwrócony w ramach strefy dostępności usługi, widocznej na mapie w aplikacji.

- Optymalizacja granic strefy to rutynowe działania w każdym mieście, gdzie funkcjonuje Traficar. Głównym celem firmy jest zapewnienie maksymalnej dostępności floty w obszarach, w których usługa cieszy się najwyższym popytem. Dokładne granice strefy są zaznaczone na mapie w aplikacji - tłumaczą przedstawiciele Traficara.

telefon, aplikacja traficar
fot.


By skorzystać z Traficara należy zarejestrować się w systemie. Po uruchomieniu aplikacji za pomocą mapy użytkownik odnajduje najbliższy samochód, który może zarezerwować, a na dotarcie do auta ma 15 minut. Ceny za korzystanie z systemu obejmują trzy elementy. Każdy przejechany kilometr kosztuje 0,80 zł, minuta jazdy - 0,50 zł, a minuta postoju - 0,10 zł. Traficar działa w oparciu o otwarty model parkowania (free-floating), co oznacza, że samochód można wypożyczyć i zwrócić w dowolnym miejscu w ramach strefy.

Więcej informacji na temat Traficara i rejestracji w systemie można znaleźć na stronie www.traficar.pl w zakładce „Jak to działa?”.

BM / tychy.info, źródło: Traficar

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA