tychy.info - świeże spojrzenie na miasto tychy.info

Świeże spojrzenie na miasto

Najpopularniejsze

  • 12 sierpnia 2018
  • 28 sierpnia 2018

[ZDJĘCIA] Tyskie Fest: plejada gwiazd i wspaniała zabawa

W ostatni weekend sierpnia Park Śląski w Chorzowie po raz 18. gościł największe w regionie święto piwa i muzyki - Tyskie Fest.

Tyskie Fest 2018 - 25-26.08.2018 · fot.


W wypełnionym po brzegi namiocie festiwalowym unosił się klimat prawdziwej śląskiej biesiady. Dźwięki lokalnych szlagierów przeplatały się z muzyką uznanych polskich artystów grających na dużej scenie.
Nie brakowało również piwnych atrakcji - tajniki warzenia piwa można było poznać w strefie Tyskich Browarów Książęcych, a na odwiedzających Strefę Wyzwań Tyskiego czekały konkursy z nagrodami.
Biesiadowanie to jeden z najważniejszych śląskich zwyczajów. Kultywowana od pokoleń tradycyjna śląska biesiada łączy odpoczynek, muzykę i spotkanie przy piwie. Przede wszystkim jednak łączy ludzi. Z tej tradycji pełnymi garściami czerpie Tyskie Fest, największe i najstarsze święto piwa i muzyki na Śląsku, podczas którego przy jednym biesiadnym stole spotykają się różne pokolenia, różne muzyczne gusta i ta sama miłość do dobrego piwa.

Podobnie jak w latach ubiegłych, także w trakcie ostatniej edycji Tyskie Fest Park Śląski wypełniała moc muzyki - zarówno w wykonaniu lokalnych artystów, jak i najbardziej znanych nazwisk polskiej sceny muzycznej. Pierwszy dzień koncertowo rozpoczął zespół Róże Europy, który wprowadził słuchaczy w rockowy klimat. Poza Różami Europy, w sobotę wystąpili również Bas Tajpan & Bob One, Myslovitz, Xxanaxx, Lipali. W niedzielę, na otwarcie drugiego dnia festiwalu swoich fanów powitał chór Sound’n’Grace, a wyjątkowy nastrój podtrzymał Mrozu. Niedzielny wieczór upłynął przy dźwiękach muzyki Ani Dąbrowskiej i Nosowskiej. Publika zebrana na Tyskie Fest szczególnie entuzjastycznie przyjęła wykonawców pochodzących ze Śląska: Grubsona, Feel, Pokahontaz oraz Miuosha, którzy w naturalny sposób pokazali przywiązanie do regionu oraz umiejętność połączenia tradycji
z nowoczesnością.

Tyskie Fest 2018 - 25.08.2018 · fot.


Podczas gdy na Polach Marsowych królowały największe gwiazdy polskiej sceny muzycznej, Dużą Łąkę wypełniały śląskie szlagiery. W Namiocie Biesiadnym rozbrzmiewała muzyka regionalnych kapel i wykonawców, przy dźwiękach której Ślązacy - i nie tylko - mogli przenieść się w klimat prawdziwej biesiady. Tam właśnie w ostatni weekend sierpnia wystąpili: Grzegorz Poloczek, Mirek Szołtysek, Beata Mańkowska, Blue Party, De Silvers i wielu innych.

- Tyskie Fest to nie tylko dwa dni najlepszej muzyki i piwa. To przede wszystkim ludzie, którzy co roku licznie przybywają do Chorzowa, by uczestniczyć w wydarzeniu. To właśnie oni tworzą niepowtarzalną atmosferę tej imprezy i miejsca. Tegoroczna frekwencja utwierdziła nas w przekonaniu, że Ślązacy chcą wspólnie się bawić i spędzać czas. Największym fanom biesiadnego klimatu niestraszne były zapowiedzi deszczu i od otwarcia bram tłumnie przybywali na Tyskie Fest - mówi Maciej Kuś, Brand Manager Marki Tyskie.

Tyskie Fest 2018 - 26.08.2018 · fot.


Śląska biesiada to poza muzyką i piwem również inne atrakcje, których nie zabrakło w miniony weekend. W strefie Tyskich Browarów Książęcych można było poznać śląskie tradycje warzenia piwa oraz sekrety piwnych receptur. Na festiwalowych gości spragnionych dodatkowych wrażeń czekała Strefa Wyzwań Tyskiego. Natomiast w Strefie Foodtrucków każdy mógł skosztować pysznych potraw z całej Polski. Podczas tegorocznej edycji Tyskie Fest Ślązacy po raz kolejny pokazali, czym jest prawdziwy Fest!

BM / tychy.info

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA