• 27 grudnia 2018
  • 28 grudnia 2018
  • wyświetleń: 2269

Hokeiści GKS Tychy przegrali walkę o Puchar Polski

Niestety tyszanie nie zdobędą w tym roku dziewiątego Pucharu Polski w historii klubu. Podopieczni trenera Gusova przegrali z TatrySki Podhale Nowy Targ 0:3. Cały pojedynek toczył się pod dyktando nowotarskich Szarotek.

W pierwszym meczu półfinałowym sensacyjnie JKH GKS Jastrzębie pokonało po rzutach karnych faworyzowany Tauron KH GKS Katowice. Niestety również w drugim półfinale nie zabrakło niespodzianki. Nowotarżanie od pierwszych minut spotkania konsekwentnie realizowali swoje założenia taktyczne. Tyszanie próbowali kontratakować, ale z marnym skutkiem. Wynik spotkania otworzył Kacper Guzik, który pewnie pokonał bramkarza trójkolorowych. Znakomita gra Podhala w obronie sprawiła, że tyszanie mieli spore problemy z wprowadzeniem krążka do tercji ataku.

Druga odsłona nie przyniosła poprawy w grze GKS. Podopieczni trenera Gusova odbijali się jak od muru. Brakowało pomysłu na grę, a w szeregach Szarotek było widać ogromne zaangażowanie. Pokonać Przemysława Odrobnego próbowali Mikhnov, Rzeszutko, Pociecha, ale żadne z trafień nie znalazło się w siatce. Drogę do bramki znalazł za to strzał Krzysztofa Zapały, który z bliska pokonał Murraya. Sześć minut później było już 3:0 dla Podhala za sprawą Krystiana Dziubińskiego.

Marzenia tyszan o finale Pucharu Polski niebezpiecznie się oddalały i każda kolejna minuta trzeciej tercji pokazywała, że nowotarżanie nie dadzą sobie wyrwać tego zwycięstwa. Niemoc tyszan była tak duża, że nie potrafili oni nawet wykorzystać gry w liczebnej przewadze. Podhale dominowało tak naprawdę w każdym elemencie gry, a trójkolorowi nie zdołali zdobyć choćby honorowego trafienia. W piątkowym finale Pucharu Polski TatrySki Nowy Targ zmierzy się z JKH GKS Jastrzębie.

GKS Tychy - TatrySki Podhale Nowy Targ 0:3 (0:1, 0:2, 0:0)
  • 0:1 Kacper Guzik - Bartłomiej Neupauer - Joonas Sammalmaa (07:42)
  • 0:2 Krzysztof Zapała - Joonas Sammalmaa - Eetu Koski (30:40) 5/4
  • 0:3 Krystian Dziubiński - Jarosław Różański (36:39)

GKS Tychy: Murray, (Lewartowski); Pociecha, Ciura, Sykora, Komorski, Mikhnov; Bryk, Górny, Gościński, Rzeszutko, Bagiński; Kotlorz, Yeronov, Klimenko, Cichy, Szczechura; Kogut, Kolarz, Jeziorski, Galant, Witecki.