tychy.info - świeże spojrzenie na miasto tychy.info

Świeże spojrzenie na miasto

Najpopularniejsze

  • 22 stycznia 2019
  • 3 lutego 2019

Tyszanka prosi o pomoc w zakupie schodołazu gąsienicowego dla męża

Tyszanin ponad 36 lat temu doznał wypadku w pracy. Od tamtej pory porusza się wyłącznie na wózku inwalidzkim. Żona mężczyzny zorganizowała zbiórkę pieniędzy na schodołaz gąsienicowy, który "stanie się jego oknem na świat".

Tyszanin prosi o pomoc w zakupie schodołazu gąsien
Tyszanka prosi o pomoc w zakupie schodołazu gąsienicowego dla męża


- Jesteśmy małżeństwem od prawie 40 lat. Mieszkamy na trzecim piętrze bez windy i od dawna mamy problem, żeby wyjść na spacer. Trzy lata temu mąż dostał się do szpitala, skąd wrócił po siedmiu miesiącach. Od tamtej pory jest osobą leżącą w łóżku. Jednak w tym roku chcielibyśmy wreszcie zacząć żyć na nowo, ponieważ w kwietniu będziemy obchodzić nasze czterdziestolecie. Bardzo nam zależy, żeby ten dzień świętować razem, także w kościele - pisze Barbara Sacka.

- Przez wszystkie te lata dawaliśmy sobie radę, bo mąż poruszał się na schodach w aparatach szynowo-opaskowych, potem osłabł i sprowadzałam go na wózku na dół, a po powrocie prosiliśmy przechodniów lub sąsiadów o pomoc przy wciągnięciu męża na trzecie piętro. Niestety, starzeję się i nie mam już tyle sił, żeby męża sprowadzać na wózku, a jest też niewielu chętnych do pomocy przy wciąganiu do góry. Dlatego proszę, pomóż nam w zakupie schodołazu, żebyśmy mogli wyjść wreszcie z tych czterech ścian, które są od dawna jedynym światem dla mojego męża - zwraca się z apelem Barbara i dodaje, że liczy się każda złotówka. - Dla nas jest ważny każdy gest i za każdy z góry dziękujemy!

BM / tychy.info

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA