tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Najpopularniejsze

  • 27 września 2019

Pędził ponad 200 km/h - szaleńczą jazdę przerwała grupa "Speed"

Coraz większa rzesza kierowców jest świadoma tego, że nie uda im się uniknąć kary za przekroczenie dozwolonej prędkości. Wszystko za sprawą działającej grupy "Speed". Policjanci stworzeni do walki z piratami drogowymi zatrzymali rekordzistę, który pędził ponad 200 km/h. Przypominamy, że przekraczanie dozwolonej prędkości jest jedną z przyczyn najtragiczniejszych wypadków.

Działania policyjnej grupy "Speed" · fot.


Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego tyskiej komendy należący do grupy "Speed" są stworzeni do walki z piratami drogowymi. O ich skuteczności przekonało się już wielu kierujących z „ciężką nogą”. W przeciągu zaledwie 17 służb skontrolowali 392 pojazdy. Zdecydowana większość kierujących została zatrzymana do kontroli z powodu przekroczenia dozwolonej prędkości. Sześciu kierujących straciło prawo jazdy za radykalne naruszenie przepisów ruchu drogowego. W codziennej służbie policjanci z zespołu "Speed" używają najnowszych pojazdów wyposażonych w wideorejestrator, a także ręcznych mierników prędkości.

Niestety nadal wśród nas jeżdżą kierowcy, którzy tak jak kierujący Audi zatrzymany do kontroli właśnie przez policjantów z grupy "Speed", nic sobie nie robią z przepisów obowiązujących w ruchu drogowym. Wspomniany mężczyzna pędził po drodze S1, mając na liczniku ponad 200 km/h w miejscu, gdzie wolno jechać maksymalnie 120 km/h. Jego szaleńczą jazdę zakończyła dopiero interwencja funkcjonariuszy, którzy za popełnione wykroczenie nałożyli na niego wysoki mandat oraz 10 punktów karnych.

Przypominamy, że zdecydowana większość tragicznych w skutkach wypadków jest spowodowana nadmierną prędkością. Pędząc na drodze ponad 200 km/h, drastycznie zmniejszamy margines błędu, jaki nam pozostaje w trakcie jazdy. Nie mamy wówczas czasu na reakcję, w przypadku pojawienia się zagrożenia. Musimy sobie zatem zdawać sprawę z tego, że rażące przekraczanie obowiązujących limitów prędkości bardzo zwiększa ryzyko, iż finał naszej podróży będzie tragiczny.

ab / tychy.info, źródło: KMP Tychy

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA