tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Najpopularniejsze

  • 4 października 2019

[FOTO] Pijany kierowca spowodował kolizję na al. Piłsudskiego

W czwartek, 3 października około godziny 11:50 dyżurny KMP Tychy otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na al. Piłsudskiego w rejonie warsztatu samochodowego, na pasie w kierunku ul. Dmowskiego. Ze zgłoszenia wynikało, że przed oznakowanym przejściem dla pieszych doszło do najechania na tył poprzedzającego pojazdu.

Pijany kierowca spowodował kolizję na al. Piłsudskiego - 3.10.2019 · fot.


Na miejsce zdarzenia zadysponowany został patrol policji oraz zespół PRM. Na tył Toyoty najechała Kia. Uczestnicy zdarzenia trafili pod opiekę ratowników medycznych. Na szczęście nie odnieśli poważniejszych obrażeń. W trakcie wykonywania czynności przez policję okazało się, że sprawca zdarzenia, 64-letni kierowca osobowej Kii, ma orzeczony sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, a dodatkowo wydmuchał 0,5 mg/l, co daje ponad 1 promil.

Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do KMP Tychy celem wykonania dalszych czynności, a jego samochód trafił na policyjny parking. Przez blisko godzinę lewy pas w miejscu zdarzenia był wyłączony z ruchu. Policjanci KMP Tychy prowadzą dalsze postępowanie w sprawie tego zdarzenia.

BM / tychy.info, źródło: 112tychy.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA