• 11 kwietnia 2024
  • 14 kwietnia 2024
  • wyświetleń: 2809

Tyszanka Mistrzynią Europy w mieszanych sztukach walki

Tyszanka reprezentująca Bastion Tychy - Julia Głaz 5 kwietnia zdobyła złoty medal Mistrzostw Europy Juniorów (IMMAF) w mieszanych sztukach walki. Wygrała dwie walki przed czasem, w tym jedną z Mistrzynią Świata sprzed roku!

Tyszanka reprezentująca Bastion Tychy - Julia Głaz 5 kwietnia zdobyła złoty medal Mistrzostw Europy Juniorów (IMMAF) w mieszanych sztukach walki · fot. archiwum prywatne

Mistrzostwa Europy IMMAF 2024 odbywały się w dniach od 29 marca do 6 kwietnia w Belgradzie w Ranko Žeravica Sports Hall. W zawodach brało udział ponad 500 zawodników z 35 krajów.

Droga po złoto Julii Głaz:

• Waga: 47,6 kg - Julia pokonała Amy Scully (Mistrzyni Świata z Irlandii) przez poddanie (balacha), 0:47, runda 1
  • Waga: 47,6 kg - Julia Głaz pokonała Oleksandrę Skorobohach (Ukraina) przez TKO (ciosy), 2:26, runda 1.

W ten sposób wywalczyła sobie miejsce w polskiej kadrze MMA na Mistrzostwa Świata, które odbędą się na jesień tego roku!

Julia na co dzień ćwiczy w Klubie Bastion w Tychach. Startuje w zawodach na chwyty (brazylijskie jiu-jitsu, grappling) i w MMA. Zawodniczka ma 19 lat, w maju zdaje maturę. Teraz czeka ją krótka przerwa w walkach. Życzymy powodzenia!

International Mixed Martial Arts Federation (IMMAF) jest najważniejszą międzynarodową organizacją zajmującą się promowaniem i rozwojem amatorskiego MMA. IMMAF powstała w roku 2012. Jednym z głównych celów organizacji jest wprowadzenie MMA na igrzyska olimpijskie. IMMAF zrzesza już ponad 120 organizacji z całego świata zajmujących się MMA w jego amatorskim wydaniu.