tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Najpopularniejsze

  • 19 lutego 2019
  • 23 lutego 2019

WOŚP dostarczył fotele do kangurowania do Szpitala Wojewódzkiego

Rodzice maluchów, które po urodzeniu wymagają wzmożonego nadzoru medycznego, na przykład wcześniaków, dostali od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy cztery profesjonalne fotele do kangurowania. Fotele trafiły na Oddział Neonatologiczny i teraz jest ich już w sumie sześć.

WOŚP dostarczył fotele do kangurowania do Szpitala
WOŚP dostarczył fotele do kangurowania do Szpitala Wojewódzkiego - 02.2019 · fot.


Świeżo upieczone mamy i tatusiowie noworodków leżących w inkubatorach lub monitorowanych przez aparaturę medyczną mogą na nich swoje dzieci tulić, głaskać, karmić, kangurować (czyli przytulać sposobem „skóra do skóry”) albo siedząc wygodnie obserwować je w czasie snu.

Oddział Neonatologiczny w „wojewódzkim” miał już wcześniej dwa fotele do kangurowania, dary od Fundacji Nutricia, ale potrzeby okazywały się większe i w efekcie rodzice musieli dzielić się nimi. Dzięki darowi WOŚP będą mogli mieć komfort w kontakcie ze swoimi dziećmi praktycznie bez ograniczeń.

BM / tychy.info, źródło: Wojewódzki Szpital Specjalistyczny Megrez Sp z o. o./Facebook

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA