tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Najpopularniejsze

  • 1 marca 2019
  • 10 marca 2019

Cztery nowe osiedla na mapie Tychów. Mają już swoje nazwy

Podczas ostatniej sesji Rada Miasta Tychy przyjęła uchwały o utworzeniu jednostek pomocniczych - osiedli "Anna", "Glinka 1", "Stare Tychy" oraz "Suble-Glinka". Wcześniej - na sesji w styczniu powstały jednostki: Osiedle „Family”, „Żwaków” i „Mąkołowiec”.

suble,slonce,tychy,staw,lato,parksuble,park,wakacje,kosciol,spacer,silesia,fotodnia,instagram
Utworzono jednostkę pomocniczą miasta Tychy - Osiedle „Suble-Glinka"


30 listopada 2018 r. do Rady Miasta Tychy wpłynął wniosek w sprawie utworzenia Osiedla "Suble-Glinka". Zaproponowany zasięg terytorialny zgłoszonej do utworzenia jednostki pomocniczej obejmował ulice: Borowa nr parzyste 40-118 i nr nieparzyste 1-99, Chałupnicza, Dunikowskiego nr parzyste 48-50, Grzybowa, Harcerska nr parzyste 30-146 i nr nieparzyste 31-133, Hetmańska nr parzyste 2-30, Jagodowa, Jeżynowa, Ks. Stanisława Radziejewskiego, Lucjana Rydla, Malinowa, Mostowa, Nizinna, Owczarska, Regionalna, Rękodzielnicza, Runowa, Skalna nr parzyste od 106 i nr nieparzyste od 147, Stawowa, Stoczniowców 70 nr parzyste 24-28 i nr nieparzyste 23-29, Sublańska, Szuwarków, Walentego Roździeńskiego, Wodna, Zagrodowa, Zrębowa, Żwakowska nr parzyste 40-60 i nr 65.

Po dokonanej analizie ustalono, że ww. ulice nie wchodzą w zakres działania żadnej funkcjonującej na terenie miasta Tychy jednostki pomocniczej. Inicjatywa uzyskała poparcie wymagane Statutem Miasta Tychy (liczba popierających wyniosła 326 osób). Liczba osób zameldowanych na pobyt stały na terenie działania osiedla wg stanu na dzień 13 lutego 2019 r. wyniosła 2666 osób, w tym liczba osób posiadających czynne prawo wyborcze wyniosła 2174 osoby.


rynek w tychach
Utworzono jednostkę pomocniczą miasta Tychy - Osiedle „Stare Tychy" · fot.


10 stycznia 2019 r. do Rady Miasta Tychy wpłynął wniosek w sprawie utworzenia Osiedla "Stare Tychy". Zaproponowany zasięg terytorialny zgłoszonej do utworzenia jednostki pomocniczej obejmuje ulice: Akacjowa, Aleja Bielska nr 7, Boczna nr parzyste, Cypriana Norwida, Damrota, Gołębia, Jana Wieczorka, Jaworowa, Karola Miarki, Kasztanowa, Katowicka nr parzyste i nieparzyste do 14, Krótka z wyjątkiem nr 19, Kościuszki, Księdza Jana Kapicy, Księdza Kardynała Augusta Hlonda strona nr parzystych, Księdza Profesora Franciszka Blachnickiego, Kukułcza, Marii Konopnickiej, Mikołowska nr parzyste od 28 do 64a i nr nieparzyste do 83, Nowokościelna, Oświęcimska nr 4, Piwna, Piwowarów, Plac Wolności, Polna, Powstańców, Prześwit, Rynek, Sadowa, Sienkiewicza, Skośna, Słowicza, Sokola, Solna, Starokościelna nr parzyste od 22 i nr nieparzyste, Stroma, Studzienna, Wschodnia z wyjątkiem nr 76, Zakątek, Źródlana, Żurawia.

Po dokonanej analizie ustalono, że ww. ulice nie wchodzą w zakres działania żadnej funkcjonującej na terenie miasta Tychy jednostki pomocniczej. Inicjatywa uzyskała poparcie wymagane Statutem Miasta Tychy (liczba popierających wyniosła 376 osób). Liczba osób zameldowanych na pobyt stały na terenie działania osiedla wg stanu na dzień 13 lutego 2019 r. wyniosła 3140 osób, w tym liczba osób posiadających czynne prawo wyborcze wyniosła 2579 osób.

Plac świętej Anny w Tychach - 12.07.2018
Utworzono jednostkę pomocniczą miasta Tychy - Osiedle „Anna" · fot.


11 stycznia 2019 r. do Rady Miasta Tychy wpłynął wniosek w sprawie utworzenia Osiedla "Anna". Zaproponowany zasięg terytorialny zgłoszonej do utworzenia jednostki pomocniczej obejmuje ulice: Adama Asnyka, Arctowskiego, Arkadowa, Biskupa Burschego 20, Dworcowa, Generała Andersa, Plac Świętej Anny, Wojska Polskiego.

Po dokonanej analizie ustalono, że ww. ulice nie wchodzą w zakres działania żadnej funkcjonującej na terenie miasta Tychy jednostki pomocniczej. Inicjatywa uzyskała poparcie wymagane Statutem Miasta Tychy (liczba popierających wyniosła 349 osoby). Liczba osób zameldowanych na pobyt stały na terenie działania osiedla wg stanu na dzień 13 lutego 2019 r. wyniosła 3841 osób, w tym liczba osób posiadających czynne prawo wyborcze wyniosła 3058 osób.

Glinczańska Tychy
Utworzono jednostkę pomocniczą miasta Tychy - Osiedle „Glinka 1" · fot.


15 stycznia 2019 r. do Rady Miasta Tychy wpłynął wniosek w sprawie utworzenia Osiedla "Glinka 1". Zaproponowany zasięg terytorialny zgłoszonej do utworzenia jednostki pomocniczej obejmuje ulice: Barbary, Bronisławy, Budowlanych nr nieparzyste 83, 131-163 i nr parzyste 142-148, Glińczańska.

Po dokonanej analizie ustalono, że ww. ulice nie wchodzą w zakres działania żadnej funkcjonującej na terenie miasta Tychy jednostki pomocniczej. Inicjatywa uzyskała poparcie wymagane Statutem Miasta Tychy (liczba popierających wyniosła 36 osób). Liczba osób zameldowanych na pobyt stały na terenie działania osiedla wg stanu na dzień 13 lutego 2019 r. wyniosła 222 osoby,w tym liczba osób posiadających czynne prawo wyborcze wyniosła 183 osoby.

Powyższe uchwały wejdą w życie po upływie 14 dni od dnia ich ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Śląskiego. Potem rozpoczną się konsultacje dotyczące statutów nowych jednostek pomocniczych.

Natomiast w przyszłym tygodniu rozpoczynają się konsultacje statutów trzech jednostek Osiedla „Family", „Mąkołowiec” i „Żwaków".

- Konsultacje przeprowadzone będą od 4 do 22 marca 2019 r. w formie otwartego spotkania w Urzędzie Miasta Tychy przy al. Niepodległości 49, które odbędzie się 14 marca 2019 r. o godzinie 16.00 w sali 102 na I piętrze. Uwagi do statutu mieszkańcy mogą zgłaszać także w formie pisemnej i elektronicznej w trakcie trwania konsultacji - mówi Katarzyna Hermansa z UM Tychy.

Wybory do Rad Osiedli odbędą się prawdopodobnie we wrześniu. W sumie może ich powstać aż 19 (obecnie w Tychach działa 11 Rad Osiedli). Wszystko zależy od aktywności mieszkańców, ponieważ powstanie tych jednostek jest zależne od frekwencji podczas wyborów, która w zależności od liczby uprawnionych do głosowania danego okręgu powinna wynieść 5, 10 lub 15%.

BM / tychy.info

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA