tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Najpopularniejsze

  • 17 marca 2019
  • 26 marca 2019

[FOTO] Zwiedzanie i ciekawostki związane z kościołem p.w. Ducha Św.

23 marca Muzeum Miejskie w Tychach zaprosiło chętnych na zwiedzanie kościoła p.w. Ducha Świętego w Tychach. Po kościele oprowadził i wiele ciekawych historii ze świątynią związanych przytoczył jego budowniczy ks. Franciszek Resiak.

Zwiedzanie i ciekawostki związane z kościołem p.w. Ducha Świętego - 23.03.2019 · fot.


Wydarzenie towarzyszy wystawie „Tychy - sacrum w mieście socjalistycznym”, którą oglądać można w siedzibie Muzeum przy pl. Wolności 1.

Wystawa prezentuje obiekty sakralne zaprojektowane w okresie wielkiej budowy miasta (1951-1989) oraz te istniejące już wcześniej - starotyski kościół p.w. Marii Magdaleny i świątynie, które znalazły się na obszarze Tychów w związku z rozszerzaniem granic administracyjnych.

Na ekspozycję składają się modele najciekawszych kościołów, projekty architektoniczne, fotografie archiwalne oraz współczesne - wykonane z ziemi i z powietrza. Zestawienie to uwidacznia zmiany jakie zaszły w ramach samych obiektów oraz w ich kontekście przestrzennym, dając równocześnie możliwość refleksji nad teraźniejszością.

43-100 Tychy
ul. Plac Wolności 1

tel. 32 718 20 22

BM / tychy.info

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA