tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Najpopularniejsze

  • 14 października 2019

[ZDJĘCIA] Potrącenie pieszego na oznakowanym przejściu dla pieszych

W sobotę, 12 października około godziny 19.44 na oznakowanym przejściu dla pieszych przy al. Bielskiej (prawy pas w kierunku ul. Budowlanych) w rejonie nr 24 doszło do potrącenia pieszego przez samochód.

Potrącenie pieszego na oznakowanym przejściu dla pieszych - 12.10.2019 · fot.


Z pierwsza pomocą pieszemu ruszyli reporterzy portalu 112tychy będący w pobliżu oraz kilku kierowców, którzy zatrzymali się w miejscu zdarzenia. Na miejsce zadysponowane zostały patrole policji, zespół PRM oraz zastępy JRG Tychy. Reporter uzyskał od potrąconego pieszego informację, że mieszka w pobliżu. Na miejscu było kilka osób znających poszkodowanego pieszego, które powiadomiły rodzinę o zaistniałym zdarzeniu. Po kilku minutach na miejsce zdarzenia dotarła żona potrąconego mężczyzny.

Pieszy trafił pod opiekę ratowników medycznych, a następnie został przewieziony do szpitala na dokładniejsze badania.

Ze wstępnych ustaleń pracujących na miejscu policjantów wynika, że pieszy był już w trakcie opuszczania przejścia dla pieszych. Kierowca Citroena, pomimo hamowania, potrącił mężczyznę (65 lat). Kierowca osobówki był trzeźwy, natomiast u pieszego alkomat wykazał obecność alkoholu w wydychanym powietrzu.

Na czas działań prawy pas w kierunku z ul. Budowlanych został wyłączony z ruchu. Tyscy policjanci prowadzą dalsze postępowanie w sprawie tego zdarzenia.

BM / tychy.info, źródło: 112tychy.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA