tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Najpopularniejsze

  • 15 października 2019

Kościół Ducha Św. w Tychach najciekawszy w Polsce wg magazynu Dezeen

Brytyjski magazyn Dezeen - uznawany za jeden z najbardziej wpływowych magazynów o designie na świecie - opublikował listę pięciu najbardziej interesujących kościołów wybudowanych w XX wieku w Polsce według Kuby Snopka, jednego z autorów albumu "Architektura VII dnia". Według architekta najciekawszą świątynią w naszym kraju jest kościół Ducha Świętego w Tychach.

kościół p.w. Ducha Świętego w Tychach
Kościół Ducha Św. w Tychach najciekawszy w Polsce wg magazynu Dezeen · fot.


Kościół Ducha Świętego, 1982, Tychy, Stanisław Niemczyk

Jak pisze autor artykułu „Kościół ma jedno z najbardziej oryginalnych wnętrz, jakie kiedykolwiek widziałem. Jego architekt, Stanisław Niemczyk, użył jasnych, ciepłych materiałów i planu ukształtowania przestrzeni zgodnego z wymogami Soboru Watykańskiego II. Jego dzieło zostało uzupełnione obrazami Jerzego Nowosielskiego - artysty, którego dzieła sakralne były wielce inspirowane estetyką ikon prawosławnych. Razem stworzyli naprawdę wyjątkową atmosferę sakralną."

Cały artykuł dostępny w języku angielskim można znaleźć na stronie internetowej magazynu Dezeen.

BM / tychy.info

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA