tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Najpopularniejsze

  • 29 października 2019
  • 2 listopada 2019

Bezpłatne przejazdy i specjalne linie na Wszystkich Świętych

Za nami:

Na 31 października oraz na 1 i 2 listopada zaplanowano wprowadzenie wielu zmian w komunikacji miejskiej. Mają one związek z dniem Wszystkich Świętych. Najważniejszą jest wprowadzenie bezpłatnych przejazdów oraz uruchomienie specjalnych linii.

Bezpłatne przejazdy będą obowiązywać 1 listopada na wszystkich kursach autobusowych, tramwajowych i trolejbusowych. Ponadto Zarząd Transportu Metropolitalnego uruchomi 15 dodatkowych linii. Autobusy sześciu z nich - C10, C12, C13, C14, C15 i C16 - będą kursować już ostatniego dnia października. Pojazdy wszystkich piętnastu linii - poza już wymienionymi - są to także C1, C3 , C4 , C5, C6, C7, C8, C9, C11 - będą natomiast kursować w dniu Wszystkich Świętych i w Zaduszki. - Udogodnienia mają zachęcić do pozostawienia własnych samochodów i wybrania podróży komunikacją miejską - mówi rzecznik prasowy ZTM Michał Wawrzaszek. - Ci, którzy zdecydują się na taki wybór, nie będą musieli się martwić o miejsce parkingowe w pobliżu cmentarza - dodaje.

Wszystkie dodatkowe, specjalne linie autobusowe będą oznaczone literą C. Kursować będą w pobliżu cmentarzy w Gliwicach, Katowicach, Sosnowcu, Będzinie, Siemianowicach Śląskich, Rudzie Śląskiej, Chorzowie, Knurowie, Czeladzi i w Tychach. Zmian nie unikną regularnie linie ZTM. Niektórym w dniach od 31 października do 2 listopada zmieniona zostanie trasa i zostaną podstawione większe pojazdy. W dniu Wszystkich Świętych na zdecydowanej większości linii obowiązywać będą sobotnie rozkłady jazdy, a połączenia 4 linii autobusowych (nr 142, 232, 515 i 750) zostaną zawieszone.

Zmian w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej jest dużo, dlatego Zarząd Transportu Metropolitalnego zachęca do tego, aby podróż zaplanować przed wyjściem z domu. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej organizatora przewozów w zakładce Rozkład i Komunikaty - Komunikaty. Zainteresowani mogą także zadzwonić na bezpłatną i czynną przez całą dobę przez 7 dni w tygodniu infolinię (800 16 30 30).

BM / tychy.info, źródło: UM Tychy

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA